Sokol
Jablonec nad Nisou

csende
v
Vernisáže jsme zahájili  na galerii, kde byla vystavena ojedinělá panoramata Filipa Zemana. Filip je studentem oboru Výtvarné umění - Tvorba ve veřejném prostoru FUA TUL, a mimo jiné se zaměřuje na umělecké intervence pracující s časem a prostorem.

Následně se návštěvníci přesunuli do místnosti ve věži, kde navštívili instalaci Alžběty Skalické s názvem Rozcvička. Alžběta je absolventkou téže fakulty a dlouhodobě se věnuje básním a psanému textu.


Na vernisáže navázala  diskuze se sochařem Jakubem Flejšarem, který je znám nejen svými uměleckými díly, ale také např. jako trenér olympioničky Evy Adamczykové (Samkové), jako bývalý závodník ve snowboardcrossu a v kontextu sokolském, jako autor cen pro anketu Sokol roku. Název večera "Vědomé a nevědomé aspekty tvorby" odkazoval k filosofii umění, k uměleckému přesahu a přístupu k tvorbě, ale také třeba i k něčemu dalšímu... Prostor byl pro otevřenou diskusi, vlastní tvorbu i dotazy.


V rámci projektu Hledání ztracené identity byla navázána spolupráce s Fakultou umění a architektury v Liberci. Právě dvouvernisáž a povídání s Jakubem Flejšarem odstartovaly společný víkend studentů uměleckého oboru, během kterého sbírali informace o sokolovně a jejím okolí a načerpali inspiraci pro svoji uměleckou činnost.


Projekt byl podpořen z fondů EHP a Norských fondů.

Foto: Herbert Slavik
Partneři

 

 logo LK

 

 

 

 

 

logo NF

 

Kontakty

Tělocvičná Jednota Sokol Jablonec n. Nisou

Fűgnerova 1054/5
466 01 Jablonec nad Nisou
Česká republika

 

jablonec_n_nisou@sokol.eu

 

https://www.facebook.com/SokolJablonecnadNisou

 

https://www.instagram.com/sokoljablonec/