Sokol
Jablonec nad Nisou

csende
v
Vernisáže zahájíme v 16,30 v novém prostoru Galerie na Galerii, kde se můžete těšit na ojedinělá panoramata Filipa Zemana. Filip je studentem oboru Výtvarné umění - Tvorba ve veřejném prostoru FUA TUL, a mimo jiné se zaměřuje na umělecké intervence pracující s časem a prostorem.
Následně se přesuneme do místnosti Galerie ve Věži, kde uvidíme instalaci Alžběty Skalické, absolventky téže fakulty. Alžběta se dlouhodobě věnuje básním a psanému textu, a její umělecký vstup zde pracuje s tématem rozcvičky.
Na vernisáže navazuje od 19 hodin diskuze se sochařem Jakubem Flejšarem je znám nejen svými uměleckými díly, ale také např. jako trenér olympioničky Evy Adamczykové (Samkové), jako bývalý závodník ve snowboardcrossu, a v kontextu sokolském, jako autor cen pro anketu Sokol roku. Název večera "Vědomé a nevědomé aspekty tvorby" může odkazovat k filosofii umění, k uměleckému přesahu a přístupu k tvorbě, ale také třeba i k něčemu dalšímu... Prostor bude i na debatu s dotazy, tak neváhejte přijít.
V rámci projektu Hledání ztracené identity byla navázána spolupráce s Fakultou umění a architektury v Liberci. Dvouvernisáž a povídání s Jakubem Flejšarem odstartuje společný víkend studentů uměleckého oboru, kdy se studenti dozví informace o sokolovně a jejím okolí, budou mít možnost načerpat inspiraci pro svoji uměleckou činnost.
Projekt byl podpořen z fondů EHP a Norských fondů.
Foto: Herbert Slavik
Partneři

 

 logo LK

 

 

 

 

 

logo NF

 

Kontakty

Tělocvičná Jednota Sokol Jablonec n. Nisou

Fűgnerova 1054/5
466 01 Jablonec nad Nisou
Česká republika

 

jablonec_n_nisou@sokol.eu

 

https://www.facebook.com/SokolJablonecnadNisou

 

https://www.instagram.com/sokoljablonec/