Hledání ztracené identity

Projekt oživení sokolovny podpořený z fondů EHP a Norských fondů 2014 - 2021 v rámci Programu Kultura

Na co se můžete těšit?
Otevřené a trvale využívané rozmanité prostory sokolovny a oživení nejen této kulturní památky, ale i jejího bezprostředního okolí. Výstavy, instalace, prostor pro setkávání, besedy a mnohem víc.

Kdy?
Projekt probíhá od května 2022  do dubna 2024

Co je jeho součástí?

Příběhy ztracené identity
Pozveme vás do míst, která dosud zůstala skrytá. Trvalá expozice s názvem Příběhy ztracené identity propojí osu budovy doslova od sklepa, resp. studny po půdu. Postupně umožní nahlédnout do původní krajiny, historie stavby i období největšího rozkvětu tradičních odvětví. Pozornost bude zaměřena i na celou oblast Tyršových sadů.

Nalezená identita
Dočasné expozice, které vzejdou z  uměleckých rezidencí začínajících i etablovaných umělců, studentů i absolventů uměleckých škol. V akademickém roce 2022/23 tuto část zahájí studenti Fakulty architektury TUL zpracováním dvou ateliérových zadání - umění ve veřejném prostoru se zaměřením na lokalitu přilehlého parku a prostor sokolovny. Na veřejnou prezentaci prací naváže rezidenční pobyt 4 absolventů škol uměleckého zaměření, kteří vytvoří ve spolupráci s místními tradičními firmami site-specific instalaci v sokolovně.

A dál?
K dispozici bude vybavený multifunkční sál kde se budou pravidelně konat výukové a vzdělávací programy, semináře a výstavy. Pro návštěvníky bude k dispozici posezení ve vstupním foyer, které bude sloužit jako sokolské infocentrum s možností občerstvení.

Projekt Hledání ztracené identity uspěl v oblasti správy, ochrany a zachování kulturního dědictví a má velký cíl – přinést více života do prostor sokolovny a otevřít její historii, současnost i budoucnost všem, kdo o to budou mít zájem.

Představení projektu proběhlo v září 2022 v ránci Dne architektury.

Sledujte nás na našem Facebooku nebo Instagramovém profilu a ještě lépe, přijďte se podívat. Jste srdečně vítání!

předchozí    |    následující

23. březen

FEST-UM 2024

Dva roky kulturního dění v sokolovně a hudebně-divadelní festival. Zveme Vás na druhý ročník festivalu a slavnostní zakončení projektu Hledání ztracené identity podpořeného Fondy EHP a Norska.

07. únor

Jizerská 50 padesátkrát jinak

Přestože se Jizerská 50 musela zrušit, doprovodné akce zůstávají.

27. leden

Seminář SOKOLOVNY podruhé

Po roce se opět setkáme se členy sokolských jednot, abychom se mohli vzájemně inspirovat a sdílet své zkušenosti se rekonstrukcí, provozem a správou sokolských nemovitostí.

25. listopad

Ztracená identita

Ztracená identita na obraze japonské výtvarnice Moemi Yamamoto.

20. říjen

Slavnost stromů

Druhý ročník slavnosti věnované stromům a jejich duším v parku před sokolovnou.

28. říjen

Sokolský běh republiky 2023

Tradiční oslava státního svátku pohybem.

24. říjen

Autorské čtení Barbory Janečkové

Zveme vás na humorné autorské čtení z knihy Svět úžasné Báry

07. říjen

Památný den sokolstva 2023

Zveme vás v sobotu 7. října od 17 hodin na komponovaný pořad věnovaný Památnému dni sokolstva

16. září

Studna slavnostně otevřena

Studna září všemi barvami a halí se do kapiček vody

16. září

Den evropského dědictví a Zažít město jinak

Den evropského dědictví a sousedské slavnosti v sokolovně

02. září

Nalezená identita - Kulatý stůl

V sokolovně proběhla prezentace výtvarných děl s vybranými umělci u příležitosti zakončení jejich rezidenčního pobytu.

23. červen

Zakrytí jako metoda jak vidět více - Václav Podestát

Zakrytí jako metoda jak vidět více Dům a lešení Václav Podestát Diplomová práce FUA TUL

23. červen

Noc sokoloven

Tradiční Noc sokoloven otevřela budovu všem v pátek 23. 6. 2023.

16. červen

FEST-UM

aneb park plný umění. První ročník festivalu v rámci projektu Hledání ztracené identity,

09. červen

Výstava romských řemesel

Zapomenutá romská řemesla připomněla výstava v sokolovně.